Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd. ialah salah satu pengeluar dan pembekal tiub keluli lancar en 10216-2 10crmo9-10 yang paling boleh dipercayai di China, juga menyokong perkhidmatan tersuai. Dengan pengalaman yang banyak, kami sangat mengalu-alukan anda untuk memborong produk murah dalam stok di sini dan dapatkan sampel percuma dari kilang kami. Untuk rundingan harga, hubungi kami.

EN 10216-2 10Tiub Keluli Lancar CrMo9-10
Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.bekalanEN 10216-2 10Tiub Keluli Lancar CrMo9-10untuk dandang,-sistem penjanaan kuasa,-perpaipan wap suhu tinggi, unit penapisan, peralatan petrokimia dan aplikasi tekanan lain yang memerlukan kekuatan suhu tinggi-yang boleh dipercayai. Juga dikenal pasti dengan nombor bahan1.7380, 10CrMo9-10 ialah a2.25Cr-Keluli aloi kromium-molibdenum 1Modireka untuk perkhidmatan tekanan pada suhu tinggi.
Dihasilkan melalui proses yang lancar, tiub 10CrMo9-10 biasanya dibekalkan dalamnormal dan marah (+NT)keadaan, dengan rawatan +QT dipertimbangkan untuk konfigurasi dinding-berat tertentu yang diperlukan oleh EN 10216-2 dan spesifikasi pembelian. Kumpulan Dongmeng menyokong projek-gabungan OD × WT khusus, panjang tetap, serong, UT/NDT, PMI, ujian keketatan-kebocoran, dokumentasi EN 10204 3.1/3.2 dan pemeriksaan pihak ketiga.
EN 10216-2:2024 ialah standard Eropah semasa yang meliputi tiub keluli aloi dan bukan{3}}yang lancar dengan sifat suhu tinggi yang ditentukan untuk tujuan tekanan.
EN 10216-2 10Spesifikasi CrMo9-10
| item | Spesifikasi |
| produk | EN 10216-2 10Tiub Keluli Lancar CrMo9-10 |
| Standard | EN 10216-2:2024 |
| Gred Keluli | 10CrMo9-10 |
| Nombor Bahan | 1.738 |
| Keluarga Kebendaan | Chromium-Keluli Aloi Molibdenum |
| Sistem Aloi Nominal | 2.25Cr-1Mo |
| Pembuatan | lancar |
| Selesai Sebelum Rawatan Haba | Selesai Panas / Selesai Sejuk |
| Keadaan Penghantaran Standard | +NT – Dinormalisasi & Diperbajakan |
| Suhu Austenitizing | 900–960 darjah |
| Suhu Pembajaan | 680–750 darjah |
| Tamat Tamat | Biasa / Serong / Bermesin |
| Panjang | Rawak / Tetap / Projek-Ditentukan |
| Dokumentasi | EN 10204 3.1 / 3.2 apabila dinyatakan |
| Pemeriksaan Pilihan | UT / PMI / Kebocoran-Keketatan / NDT Tambahan / Ketiga-Pemeriksaan Pihak |
| Aplikasi Utama | Dandang, Talian Stim, Loji Kuasa, Penapisan & Sistem Tekanan Petrokimia |
EN 10216-2 memerlukan tiub ini dibuat oleh aproses yang lancar. Tiub mungkin panas- atau sejuk-sebelum rawatan haba akhir. Untuk 10CrMo9-10, keadaan rawatan haba standard yang ditentukan ialah +NT, dengan austenitizing pada 900–960 darjah diikuti dengan pembajaan pada 680–750 darjah .
Apakah 10CrMo9-10 / 1.7380?
10CrMo9-10ialah keluli khas aloi yang dibangunkan untuk komponen tekanan yang terdedah kepada suhu tinggi.
Nombor bahan ENnya ialah:
1.7380
Kimianya mengandungi kira-kira:
2.00–2.50% Chromium + 0.90–1.10% Molibdenum
Ini meletakkan 10CrMo9-10 dalam yang mantapKeluarga bahan 2.25Cr-1Mo.
Berbanding dengan-gred aloi yang lebih rendah seperti 13CrMo4-5, kandungan kromium dan molibdenum yang lebih tinggi memberikan peningkatan-prestasi suhu yang lebih baik dan menjadikan 10CrMo9-10 sangat relevan kepada aplikasi dandang, wap dan penjanaan kuasa yang menuntut.
Walau bagaimanapun, bahan hendaklah dipilih mengikut yang sebenar:
Suhu Reka Bentuk · Tekanan Reka Bentuk · Ketebalan Dinding · Tekanan Yang Dibenarkan · Kod Reka Bentuk · Sederhana Proses · Hayat Perkhidmatan yang Diperlukan
-bukan hanya dengan membandingkan peratusan aloi.
Komposisi Kimia 10CrMo9-10
Had EN 10216-2:2024 ladle-analysis untuk 10CrMo9-10 termasuk:
| unsur | Komposisi (%) |
| Karbon C | 0.08–0.14 |
| Silikon Si | Kurang daripada atau sama dengan 0.50 |
| Mangan Mn | 0.30–0.70 |
| Fosforus P | Kurang daripada atau sama dengan 0.020 |
| Sulfur S | Kurang daripada atau sama dengan 0.010 |
| Chromium Cr | 2.00–2.50 |
| Molibdenum Mo | 0.90–1.10 |
| Nikel Ni | Kurang daripada atau sama dengan 0.30 |
| Aluminium Al jumlah | Kurang daripada atau sama dengan 0.040 |
| Kuprum Cu | Kurang daripada atau sama dengan 0.30 |
Had ini konsisten dengan data bahan semasa EN 10216-2 yang diterbitkan untuk 10CrMo9-10 / 1.7380.
Mengapa 2.25Cr-1Mo?
Chromium
Chromium bertambah baik:
rintangan pengoksidaan;
kebolehkerasan;
meningkat-kestabilan suhu.
Molibdenum
Molibdenum membantu meningkatkan:
peningkatan kekuatan suhu-;
rintangan rayapan;
rintangan kepada kehilangan kekuatan semasa pendedahan haba yang berpanjangan.
Sistem Cr-Mo yang digabungkan menjadikan 10CrMo9-10 jauh lebih sesuai untuk tugas tekanan suhu tinggi berbanding keluli tekanan karbon konvensional.
Sifat Mekanikal
Keperluan suhu-bilik EN 10216-2 berbeza-beza mengikut ketebalan dinding.
| Ketebalan Dinding | Minimum Rp0.2 | Kekuatan Tegangan Rm |
| T Kurang daripada atau sama dengan 16 mm | 280 MPa | 480–630 MPa |
| 16 < T Kurang daripada atau sama dengan 40 mm | 280 MPa | 480–630 MPa |
| 40 < T Kurang daripada atau sama dengan 60 mm | 270 MPa | 480–630 MPa |
Pemanjangan
membujur:Lebih daripada atau sama dengan 22%
Melintang:Lebih daripada atau sama dengan 20%
Tenaga Kesan
Pada 20 darjah:
membujur:Lebih besar daripada atau sama dengan 40 J
Melintang:Lebih besar daripada atau sama dengan 27 J
EN 10216-2:2024 memberikan keperluan suhu bilik ini-untuk 10CrMo9-10 dan memerlukan pengesahan impak untuk tiub dinding tebal yang berkaitan di bawah syarat yang ditentukan oleh standard.
Kekuatan Suhu Ditinggikan-
Sebab pembelian utama untuk memilih 10CrMo9-10 ialah prestasi mekanikalnya yang ditentukan pada suhu tinggi.
Untuk ketebalan dinding sehingga 60 mm, EN 10216-2 menyenaraikan nilai Rp0.2 minimum berikut:
| Suhu | Minimum Rp0.2 |
| 100 darjah | 249 MPa |
| 150 darjah | 241 MPa |
| 200 darjah | 234 MPa |
| 250 darjah | 224 MPa |
| 300 darjah | 219 MPa |
| 350 darjah | 212 MPa |
| 400 darjah | 207 MPa |
| 450 darjah | 193 MPa |
| 500 darjah | 180 MPa |
Nilai ini dinyatakan dalam EN 10216-2 jadual sifat suhu tinggi semasa.
Nota Kejuruteraan Penting
Nilai kekuatan bukti-yang disenaraikan pada 500 darjahbukanbermakna setiap tiub 10CrMo9-10 secara automatik boleh digunakan secara berterusan pada 500 darjah .
Keadaan operasi yang dibenarkan mesti ditetapkan dari:
kod reka bentuk yang berkenaan + tegasan dibenarkan + data rayapan + tekanan + dimensi + elaun kakisan + sejarah fabrikasi + jangka hayat reka bentuk.
Reka bentuk suhu tinggi-jangka panjang-mungkin dikawal oleh sifat-sifat tegangan- suhu rayapan dan bukannya bilik.
Rawatan Haba: 10CrMo9-10 +NT
Keadaan penghantaran standard ialah:
+NT - Dinormalkan dan Dibaja
Menormalkan / Austenitizing:
900–960 darjah diikuti dengan penyejukan udara
Pembajaan:
680–750 darjah diikuti dengan penyejukan udara
Rawatan haba ini membangunkan struktur mikro yang diperlukan untuk bilik yang ditentukan- dan{1}}sifat mekanikal suhu tinggi.
Bilakah +QT Boleh Diperlukan?
Ini adalah titik teknikal penting untuk perolehan 10CrMo9-10.
EN 10216-2 menyatakan bahawa untuk gred tertakluk kepada nota kaki rawatan haba yang berkaitan,pelindapkejutan dan pembajaan mungkin diperlukan apabila ketebalan dinding melebihi 10 mm atau T/D melebihi 0.15untuk mendapatkan struktur mikro dan sifat bahan yang diperlukan.
Di mana rawatan sedemikian diperlukan, ia mesti dipersetujui pada peringkat pertanyaan dan pesanan dan penetapan bahan ditambah dengan+QT.
Oleh itu, pembeli tidak seharusnya menganggap bahawa setiap-pesanan dinding yang berat hendaklah disebut secara automatik hanya sebagai:
10CrMo9-10 +NT
Untuk tiub dinding-berat, kilang harus menyemak:
OD · WT · Nisbah T/D · sifat yang diperlukan · haba-laluan rawatan
sebelum pengeluaran akhir.
Proses Pengilangan Yang Lancar
Laluan pengeluaran biasa termasuk:
1. Pengesahan Pembuatan Keluli & Billet
Kimia keluli dan nombor haba disahkan terhadap keperluan EN 10216-2.
2. Pemanasan Billet
Bilet keluli aloi yang layak dipanaskan pada suhu menusuk yang diperlukan.
3. Rotary Piercing
Bilet pepejal ditusuk ke dalam cangkerang berongga.
4. Pemanjangan & Penggulungan
Cangkang berongga digulung untuk mencapai geometri tiub yang diperlukan.
5. Saiz / Mengurangkan
Diameter luar dan ketebalan dinding dibawa dalam toleransi dimensi yang ditentukan.
6. Rawatan Haba
Tiub biasanya dinormalisasi dan dibaja, atau dirawat mengikut syarat yang dipersetujui untuk-bahan dinding berat.
7. Meluruskan
Tiub-yang dirawat haba diluruskan sebelum pemeriksaan akhir.
8. Pemotongan & Penyediaan Tamat
Pemotongan panjang-tetap, hujung biasa atau serong boleh ditentukan.
9. Pemeriksaan & NDT
Sifat mekanikal, dimensi, kebocoran-ketatan dan keperluan NDT yang berkenaan disahkan.
10. Penandaan & Kebolehkesanan
Gred bahan, pengenalan haba dan dokumentasi pemeriksaan diperiksa sebelum pembungkusan.
Kerana EN 10216-2 menggunakan alaluan pembuatan lancar, tiub tidak mengandungi jahitan kimpalan gabungan membujur.
Pemeriksaan dan Pengujian
Untuk perpaipan suhu tinggi yang kritikal-, keputusan pembelian harus mempertimbangkan keperluan pemeriksaan dengan teliti seperti kimia.
Pemeriksaan projek yang tersedia mungkin termasuk:
senduk dan analisis kimia produk;
ujian tegangan;
ujian kesan;
pengesahan tegangan tinggi-suhu;
pemeriksaan dimensi;
pengesahan ketebalan dinding-;
pemeriksaan visual;
ujian ultrasonik;
ujian keketatan kebocoran-;
ujian hidrostatik jika dinyatakan;
PMI;
pengenalan bahan;
pemeriksaan-pihak ketiga.
EN 10216-2:2024 secara khusus menyediakan pilihan pesanan untuk pengesahan suhu tinggi, NDT, penyediaan akhir khas, panjang tepat, tekanan ujian hidrostatik, pengenalan bahan positif dan pensijilan EN 10204 3.2.
EN 10204 3.1 dan 3.2 Dokumentasi
Untuk projek peralatan kuasa, dandang dan tekanan{1}}B2B, kebolehkesanan bahan adalah penting.
Dokumentasi biasa boleh termasuk:
EN 10204 3.1
Pengeluar-mengeluarkan sijil pemeriksaan yang mengandungi hasil pemeriksaan dan ujian yang dinyatakan sebenar.
EN 10204 3.2
Sijil pemeriksaan yang melibatkan pengesahan oleh wakil pemeriksaan bebas seperti yang dikehendaki oleh aturan pembelian yang berkenaan.
EN 10216-2 menyediakan secara khusus3.2 pensijilan sebagai pilihan pesanan.
Untuk aplikasi tekanan kritikal, jenis sijil yang diperlukan hendaklah sentiasa muncul terus pada RFQ dan pesanan pembelian.
Aplikasi Biasa
Penjanaan Kuasa
10CrMo9-10 mantap untuk aplikasi kuasa suhu tinggi termasuk:
paip stim;
sambungan dandang;
sistem berkaitan pemanas lampau dan pemanas semula-;
pengepala suhu tinggi-;
komponen tekanan.
Sistem Dandang
Gabungan Cr dan Mo menyokong aplikasi yang terdedah kepada pemuatan haba yang berpanjangan.
Kegunaan biasa termasuk:
tiub dandang;
talian wap;
bahagian tekanan dandang;
suhu tinggi-penyambung paip.
Kilang penapisan
Permohonan yang mungkin termasuk:
perpaipan proses suhu tinggi-;
sistem berkaitan pemanas-;
talian pemindahan proses;
sambungan peralatan tekanan.
Loji Petrokimia
10CrMo9-10 boleh dipertimbangkan untuk komponen paip proses dan tekanan yang pengiraan reka bentuk memerlukan aloi Cr-Mo dengan sifat suhu tinggi.
Peralatan Tekanan
Keperluan biasa mungkin termasuk:
paip sambungan kapal tekanan;
tajuk;
sambungan penukar haba;
peralatan proses-suhu tinggi.
Kesesuaian sebenar mesti sentiasa disahkan oleh pereka bentuk loji atau{0}}pengilang peralatan tekanan.
10CrMo9-10 lwn 13CrMo4-5
Ini ialah dua gred Cr-Mo yang penting dalam EN 10216-2.
| Harta benda | 13CrMo4-5 | 10CrMo9-10 |
| Nombor Bahan | 1.7335 | 1.738 |
| Cr | 0.70–1.15% | 2.00–2.50% |
| Mo | 0.40–0.60% | 0.90–1.10% |
| Keluarga Aloi | Lebih kurang. 1Cr-0.5Bln | Lebih kurang. 2.25Cr-1Mo |
| Kekuatan Tegangan | 440–590 MPa | 480–630 MPa |
| Keadaan Standard | +NT | +NT |
| Kedudukan Biasa | Perkhidmatan Cr{0}}Perantaraan Mo | Perkhidmatan suhu tinggi-yang lebih menuntut |
10CrMo9-10 mengandungi lebih banyak Cr dan Mo, tetapi itu tidak bermakna ia harus menggantikan 13CrMo4-5 secara automatik.
Bahan yang betul mesti mengikut spesifikasi reka bentuk kejuruteraan.
10CrMo9-10 lwn ASTM A335 P22
10CrMo9-10 dan ASTM A335 P22 dirujuk secara meluas kerana kedua-duanya tergolong dalam keluarga 2.25Cr-1Mo.Tubacex, sebagai contoh, meletakkan EN 10216-2 10CrMo9-10 dan ASTM A335 P22 dalam kumpulan kesetaraan bahan antarabangsa-yang sama untuk aplikasi penjanaan kuasa.
Walau bagaimanapun:
10CrMo9-10 tidak boleh ditukar ganti secara automatik dengan A335 P22.
| item | EN 10216-2 10CrMo9-10 | ASTM A335 P22 |
| Sistem Piawaian | EN | ASTM / ASME |
| Gred | 10CrMo9-10 | P22 |
| Bahan No. | 1.738 | Sistem penetapan ASTM |
| Sistem Aloi | Lebih kurang. 2.25Cr-1Mo | Lebih kurang. 2.25Cr-1Mo |
| Pembuatan | lancar | lancar |
| Kegunaan Utama | Tiub Tekanan | Paip Suhu-Tinggi |
| Rawatan Haba | EN-syarat +NT/+QT ditentukan | ASTM-rawatan yang ditetapkan |
| Pensijilan | Sistem EN 10204 yang biasa digunakan | dokumentasi ASTM/ASME |
| Penggantian Langsung | Kelulusan kejuruteraan diperlukan | Kelulusan kejuruteraan diperlukan |
Julat kimia mungkin serupa, tetapi:
keperluan mekanikal, rawatan haba, toleransi, ujian, pensijilan dan piawaian dimensi tidak sama.
Jika sesuatu projek menentukanEN 10216-2 10CrMo9-10, ia tidak boleh digantikan dengan P22 hanya berdasarkan jadual kesetaraan.
Maklumat RFQ yang disyorkan
Untuk sebut harga yang tepat, hantarkan:
Standard:EN 10216-2:2024
Gred:10CrMo9-10 / 1.7380
Keadaan Penghantaran:+NT / +QT jika diperlukan
Diameter Luar:___ mm
Ketebalan dinding:___ mm
Panjang:___ mm
Kuantiti:___ pcs / m / tan
Persediaan Akhir:PE / BE / Istimewa
Ujian Kesan:Diperlukan / Tidak Diperlukan
Ujian Suhu -Ditinggikan:Diperlukan / Tidak Diperlukan
UT / NDT: ___
Kebocoran-Ujian Keketatan: ___
PMI:Diperlukan / Tidak Diperlukan
Sijil:EN 10204 3.1 / 3.2
Pemeriksaan-Pihak Ketiga: ___
Permohonan:Dandang / Kuasa / Penapisan / Petrokimia
Kod Reka Bentuk: ___
Destinasi Penghantaran: ___
Piawaian semasa itu sendiri memberikan contoh pesanan untuk10CrMo9-10 dengan ID minimum 240 mm, ketebalan dinding minimum 40 mm dan pensijilan EN 10204 3.2, menunjukkan sebab dimensi dan dokumentasi pemeriksaan harus ditakrifkan dengan jelas pada peringkat RFQ.
Mengapakah Sumber Tiub 10CrMo9-10 daripada Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.?
Bekalan Berasaskan Standard-
Xi'an Dongmeng Group Co., Ltd.semak gred bahan, dimensi, keadaan penghantaran dan keperluan pemeriksaan sebelum sebut harga untuk tekanan-tiub aloi perkhidmatan.
Kebolehkesanan Nombor Haba
Pengenalpastian bahan boleh dikekalkan melalui-penandaan nombor haba dan dokumentasi pemeriksaan yang sepadan.
Sokongan Pemeriksaan
Keperluan projek yang tersedia mungkin termasuk:
UT · PMI · Ujian Mekanikal · Kebocoran-Ujian Keketatan · Pemeriksaan Dimensi · Ketiga-Pemeriksaan Pihak
Memproses Sokongan
Pemprosesan khusus-projek boleh termasuk:
Tetap-Pemotongan Panjang · Serong · Pemesinan Akhir · Perlindungan Permukaan · Eksport Pembungkusan
Kajian RFQ Teknikal
Untuk-dinding berat 10CrMo9-10, kami mengesyorkan anda menyemakOD × WT, nisbah T/D dan keadaan rawatan-haba yang diperlukansebelum pengeluaran akhir.
Ini lebih dipercayai daripada membeli hanya dengan nama bahan.
Soalan Lazim - EN 10216-2 10Tiub Keluli Lancar CrMo9-10
1. Apakah 10CrMo9-10?
10CrMo9-10 ialah keluli khas aloi Cr-Mo, nombor bahan1.7380, digunakan untuk tiub tekanan lancar dengan sifat-suhu tinggi.
2. Apakah standard yang meliputi tiub lancar 10CrMo9-10?
Ia dinyatakan di bawahEN 10216-2:2024untuk tiub tekanan lancar dengan sifat-suhu tinggi.
3. Adakah 10CrMo9-10 lancar?
ya. EN 10216-2 memerlukan tiub yang dilindungi oleh piawaian untuk dikilangkan menggunakan proses yang lancar.
4. Apakah nombor bahan?
1.7380.
5. Apakah kandungan Cr dan Mo?
Chromium ialah2.00–2.50%dan molibdenum ialah0.90–1.10%.
6. Apakah keadaan bersalin normal?
Syarat standard ialah+NT - dinormalkan dan dibaja.
7. Apakah suhu rawatan-haba?
Menormalkan adalah900–960 darjahdan pembajaan ialah680–750 darjah.
8. Bilakah +QT mungkin diperlukan?
EN 10216-2 menyatakan bahawa pelindapkejutan dan pembajaan mungkin diperlukan untuk gred yang berkenaan di mana ketebalan dinding melebihi 10 mm atau T/D melebihi 0.15 untuk mencapai struktur dan sifat yang dimaksudkan. Syarat tersebut hendaklah dipersetujui semasa pertanyaan dan pesanan.
9. Apakah kekuatan tegangan?
Julat kekuatan tegangan yang ditentukan- ialah480–630 MPauntuk julat dimensi yang berkenaan.
10. Adakah 10CrMo9-10 sama dengan P22?
Tidak. Ia tergolong dalam keluarga bahan 2.25Cr-1Mo yang serupa dan kerap dirujuk silang, tetapi EN 10216-2 10CrMo9-10 dan ASTM A335 P22 adalah spesifikasi yang berasingan.
11. Bolehkah pensijilan EN 10204 3.2 dibekalkan?
ya. EN 10204 3.2 tersedia secara eksplisit sebagai pilihan pesanan di bawah EN 10216-2.
12. Bolehkah PMI dan UT dinyatakan?
ya. Pengenalpastian bahan positif dan ujian tidak merosakkan boleh disertakan mengikut keperluan pesanan yang dipersetujui.
13. Bolehkah tiub panjang tetap-dibekalkan?
ya. Panjang tepat ialah pilihan pesanan dalam EN 10216-2.
14. Adakah 10CrMo9-10 sesuai untuk perkhidmatan 500 darjah?
EN 10216-2 menyediakan nilai minimum Rp0.2 sebanyak180 MPa pada 500 darjahuntuk ketebalan dinding sehingga 60 mm. Walau bagaimanapun, suhu operasi sebenar yang dibenarkan mesti ditentukan daripada kod reka bentuk yang mengawal, tekanan, keperluan rayapan dan hayat perkhidmatan.
Minta Sebut Harga Teknikal
UntukEN 10216-2 10Tiub Keluli Lancar CrMo9-10, hantar MTO, jadual tiub atau spesifikasi teknikal anda keXi'an Dongmeng Group Co., Ltd.
Untuk semakan teknikal yang lebih pantas, sediakan:
OD × WT × Panjang · Kuantiti · +NT/+QT · NDT · Sijil Pemeriksaan · Permohonan · Destinasi
Maklumat Pejabat
telefon: +86 157 6921 4734
e-mel: office@dongmjd.com
WhatsApp:Dong: +86 157 6921 4734
Alamat Pejabat:
Bilik 4107, Bangunan Runfeng, Jalan Baru Sanqiao, Daerah Weiyang, Bandar Xi'an, Wilayah Shaanxi
Cool tags: en 10216-2 10crmo9-10 tiub keluli lancar, China en 10216-2 10crmo9-10 tiub keluli lancar pengeluar, pembekal, kilang, Paip ASTM A335 P11, Paip ASTM A335 P22, Paip ASTM A335 P5, Paip ASTM A335 P9, Paip ASTM A335 P91, Paip ASTM A691 1 1 4CR


